Malarnie proszkowe czyli nowoczesna technologia w służbie jakości i estetyki wykończenia

Obecnie coraz więcej branż i sektorów przemysłu, ale również użytkowników indywidualnych korzysta z zaawansowanych technologii, aby uzyskać trwałe i estetyczne wykończenie swoich produktów oraz elementów wyposażenia czy pojazdów. Jedną z takich technologii jest malowanie farbą proszkową. Dlaczego warto skorzystać z malarni proszkowych i zainwestować  w tę nowoczesną technologię? Wyjaśniamy.

Malarnie proszkowe – co to takiego?

Malarnie czy też lakiernie proszkowe to miejsca oferujące kompleksowe usługi malowania proszkowego zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Często w ofercie tego typu miejsca znajduje się także oczyszczanie przeznaczonych do malowania elementów, zazwyczaj poprzez piaskowanie. Zasadnicze są tu jednak wiedza i doświadczenia, dzięki którym usługa zostanie wykonana profesjonalnie, czyli dobrany zostanie odpowiednia do danego materiału i przeznaczenia farba do malowania proszkowego czy chociażby sposób przygotowania podłoża pod malowanie proszkowe. Etap oczyszczania i przygotowania podkładu jest natomiast istotny z punktu widzenia trwałości i jakości wykonania finalnej warstwy oraz jej odporności na działanie czynników atmosferycznych, jak również na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Prawidłowo wykonana przez malarnię proszkową usługa to doskonale zabezpieczająca przed korozją, gładka i równa powierzchnia np. profilu malowanego proszkowo bez żadnych niedoskonałości czy zacieków.

Co można pomalować w malarni proszkowej?

Profesjonalne malarnie proszkowe oferują malowanie różnego rodzaju elementów wykonanych z różnego rodzaju metali, jak również ze stali, stali nierdzewnej oraz aluminium. Można zatem wykonać profile aluminiowe, blachę czy elementy ze stali. Takiemu procesowi można poddać nie tylko elementy różnego typu maszyn i urządzeń, ale także przedmioty codziennego użytku czy sprzęt sportowy, jak felgi samochodowe czy ramy rowerów. Jest to doskonałe rozwiązanie także do zabezpieczenia i estetycznego oraz relatywnie szybkiego malowania wszelkiego typu bram, ogrodzeń i balustrad – zarówno na terenie zakładów pracy, jak i na prywatnych posesjach. Nie ma także przeciwwskazań do proszkowego malowania wytworów metaloplastyki.

Malarnia proszkowa oferuje zaawansowany proces malowania, który polega na nanoszeniu farby proszkowej na powierzchnię przedmiotu za pomocą specjalistycznego sprzętu – maszyny do malowania proszkowego. Farba ma postać proszku, który jest nanoszony na powierzchnię przedmiotu, a następnie utwardzany w specjalnej piecu. Proces jest precyzyjny, wysoce kontrolowany i pozwala uzyskać trwałe i estetyczne wykończenie, ponieważ farba proszkowa jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia, a to sprawia, że produkt jest chroniony przed korozją, ale również ścieraniem i blaknięciem.

Doceń nas, udostępnij znajomym! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *