Darmowa nawigacja GPS od Google na Androida – najważniejsze informacje

Czy nawigacja GPS jest potrzebna?

Dobra nawigacja to podstawa gdy planujemy podróż samochodem, zwłaszcza w miejsca w których będziemy pierwszy raz. Jaką zatem wybrać nawigacje?
Ciekawą oraz wygodną alternatywą do tradycyjnych nawigacji samochodowych może okazać się darmowa aplikacja nawigująca od Google działająca na systemie Android.

Zalety nawigacji GPS od Google

Największą zaletą aplikacji jest koszt użytkowania, oprogramowanie jest darmowe. Samą aplikacje uruchomimy na telefonie działającym w systemie Android, nie ponosimy zatem koszów zakupu urządzenia, które potrafią być zadziwiająco wysokie. Musimy pamiętać że jeżeli coś zostaje udostępnione nam za darmo nie oznacza że jest to złe. Nawigacja od Google jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze, przyjazny użytkownikowi interfejs pomaga w prawidłowym odczytaniu informacji z elektronicznej mapy podczas prowadzenia pojazdu. Dokładność w lokalizowaniu urządzenia jest niezwykle precyzyjna, dzięki temu bez najmniejszych problemów trafimy do celu naszej podróży. Aplikacja informuje nas o natężeniu ruchu drogowego na naszej trasie, proponuje alternatywne trasy w celu ominięcia zakorkowanych dróg, jest to niezwykle przydatna funkcja zwłaszcza jeżeli przyjdzie nam do przejazdu przez duże miasto w godzinach szczytu, informacje które uzyskujemy dzięki tej darmowej aplikacji potrafią skrócić czas drogi przez zakorkowany element nawet o połowę. Nawigacja informuje nas na bieżąco również w przypadku wystąpienia na naszej trasie losowego zdarzenia takiego jak wypadek, kolizja, czy nawet zdarzenia wywołane przez niesprzyjające warunki pogodowe. Wszystko to dzięki systemowi zgłoszeń przez użytkowników, kierujący pojazdem ma możliwość powiadomić innych kierowców używających nawigacji GPS od Google o zdarzeniach zaobserwowanych w trakcie jazdy, zgłosić możemy zaobserwowany wypadek, kolizje, a nawet kontrolę prędkości, a jak wszystkim doskonale wiadomo pomimo że nie powinniśmy na to sobie pozwalać to w ciągu dalszym sporej ilości kierowców zdarzy przekroczyć się prędkość dozwoloną na danym odcinku drogi. Ta aplikacja pozwoli uniknąć niepotrzebnych mandatów, a co za tym idzie niepotrzebnych wydatków. Nawigacja GPS od Google jest idealnym wyborem dla każdego kierowcy.

Doceń nas, udostępnij znajomym! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *