Jak działa usługa carsharingu dobowego?

Opcja w postaci wynajęcia samochodu na krótki termin sprawdza się doskonale w wielu sytuacjach. Obok carsharingu minutowego funkcjonuje carsharing dobowy zdający egzamin zawsze wtedy, kiedy samochód potrzebny jest na dłużej niż 2-3 godziny.

Carsharing dobowy – największe korzyści

Na wynajęcie auta na doby warto zdecydować się z paru powodów. Jak przekonują eksperci z firmy PANEK CarSharing, ta forma krótkoterminowego najmu jest doskonałą zachętą dla mieszkańców dużych miast do częstszego korzystania ze współdzielonych pojazdów. Umożliwiają one sprawne i wygodne poruszanie się po mieście bez konieczności korzystania z prywatnych samochodów czy transportu publicznego, a także bez ponoszenia wydatków na serwis, paliwo czy ubezpieczenie. Jedno współdzielone auto jest w stanie zastąpić kilka samochodów osobowych, co przyczynia się m.in. do rozładowania zbyt natężonego ruchu. Poza tym do środowiska trafia mniej spalin – do aspektów ekologicznych przywiązuje się dzisiaj bardzo dużą wagę. Dodatkową zaletą carsharingu są proste i przejrzyste procedury, dzięki czemu łatwiej wynająć samochody na doby. Łódź, Warszawa, Wrocław czy Kraków to przykłady miast, gdzie funkcjonuje omawiana usługa.

Wynajem auta na doby – co i jak?

Przy wynajmie samochodu na doby obowiązują podobne zasady, co w przypadku najmu długoterminowego. Na początek należy zapoznać się z ofertą danej wypożyczalni, a następnie zaserwować samochód. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub przez internet. Formalności trzeba natomiast załatwić osobiście w biurze obsługi klienta. Każdy operator usługi wymaga okazania ważnego prawa jazdy, bardzo często potrzebna jest też karta kredytowa (szczególnie przy rezerwacji i płatności online). Kierowca sam decyduje, w jakim terminie i miejscu odbierze oraz odda samochód, przy czym punkty odbioru i zwrotu nie muszą być jednakowe (ważne jest, by były obsługiwane przez tę samą firmę). Warto wcześniej sprawdzić, czy istnieje opcja anulowania rezerwacji, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

Doceń nas, udostępnij znajomym! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *