Każdy wypadek i zdarzenie drogowe wiąże się dla osób uczestniczących nie tylko z dużym stresem i ryzykiem utraty zdrowia, ale tez niejednokrotnie z niesłusznymi kosztami. Nawet w momencie, gdy my, jako osoby pokrzywdzone otrzymamy środki pieniądze będące zabezpieczeniem z OC sprawcy zdarzenia, niewykluczone jest, że będą to środki zaniżone w stosunku do tego, co faktycznie powinniśmy uzyskać. Czy decyzja o zaniżonej kwocie to obowiązek, by taką kwotę przyjąć? Oczywiście, że nie! Jeśli nie ma możliwości negocjowania tej kwoty z ubezpieczycielem, przychodzi czas na skorzystanie z dopłaty do odszkodowania, którą zapewnić nam może inna firma.
Czym jest dopłata do odszkodowania?
Dopłata do odszkodowania XPRIME to jeden z najlepszych sposobów na otrzymanie faktycznej i realnej kwoty, która należy nam się w ramach uczestnictwa w zdarzeniu drogowym jako osoba pokrzywdzona. Jeśli ubezpieczyciel podjął decyzję o wypłacie kwoty niesatysfakcjonującej nas, co więcej, w drodze reklamacji nie uznał naszej racji, mamy możliwość sprzedaży prawa do takiego odszkodowania. Takie odszkodowanie zostanie zakupione przez firmę odszkodowawczą, która wcześniej przeanalizuje sytuację i zaproponuje nam uczciwą kwotę za zakup takiego roszczenia do odszkodowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu my natychmiast otrzymujemy pieniądze, które nam się należą a firma ma możliwość uzyskania atrakcyjniejszej stawki w drodze postępowania sądownego lub pertraktacji z ubezpieczycielem.
Kiedy możemy wnioskować o dopłatę do odszkodowania?
Choć otrzymanie dopłaty do odszkodowania jest bardzo proste, to jednak muszą zostać spełnione pewne warunki, które umożliwią dalsze działanie. Po pierwsze od zdarzenia i decyzji o wypłacie nie może minąć okres dłuższy niż 3 lata. Osoba, która chce starać się o dopłatę, nie mogła wcześniej zawierać żadnych ugód z ubezpieczycielem wypłacającym tą kwotę. Co więcej, odszkodowanie zostało już wypłacone, a my musimy tą kwestię udowodnić, na przykład okazując stosowny wyciąg bankowy z transakcją. Bardzo często taką dopłatę możemy otrzymać nawet w momencie, kiedy samochód został sprzedany lub szkoda nie została naprawiona.
W jaki sposób możemy zawnioskować o taką dopłatę i czy warto się o nią starać?
Otrzymanie dopłaty do odszkodowania jest bardzo proste i wymaga od osoby zainteresowanej minimum uwagi i formalności. Na samym początku powinniśmy zgłosić się do stosownej firmy odszkodowawczej z wnioskiem o uzyskanie dopłaty. W celu przeanalizowania przez firmę całego zajścia niezbędne jest przesłanie całej dokumentacji związanej ze zdarzeniem drogowym – musimy uwzględnić bardzo precyzyjne informacje dotyczące stanu pojazdu oraz relacji z wykonanych już napraw. Na podstawie tych szczegółowych danych. mających nawet w sobie dane o użyciu zamienników bądź oryginalnych części, firma odszkodowawcza wyliczy, jaka powinna być wartość takiej dopłaty. Jeśli kwota, którą proponuje firma jest dla nas satysfakcjonująca, następuje wypłata świadczenia. Dzięki temu rozwiązaniu my nie musimy zajmować się dalszą walką z ubezpieczycielem i możemy cieszyć się z pieniędzy, które otrzymaliśmy praktycznie od ręki.