Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego

Silnik samochodu, tak jak każdy mechanizm, ulega zużyciu. Po kilku lub kilkunastu lat eksploatacji jednostka napędowa zazwyczaj nie działa już tak sprawnie jak na początku przygody z pojazdem. Czy jedynym sposobem na odmianę sytuacji są kosztowne remonty? A może zostaje tylko zmiana na nowszy model? Okazuje się, że można wykorzystać inne, znacznie tańsze i mniej skomplikowane rozwiązanie.

Dodatek do oleju silnikowego, który zapewnia regenerację

O jakie rozwiązanie chodzi? Tym tanim i prostym sposobem na regenerację silnika jest ceramiczny dodatek do oleju silnikowego. Mimo jego rosnącej popularności, wielu kierowców wciąż nie zna specyfiki działania tego produktu, więc warto ją wyjaśnić. Jak sama nazwa wskazuje, ceramiczny dodatek do oleju silnikowego wykorzystuje w działaniu proces ceramizacji. Polega on na łączeniu cząsteczek preparatu z cząstkami metalu, które krążą w obrębie układu smarowania. W rezultacie tego procesu tworzy się specjalna warstwa regeneracyjno-ochronna. Warstwa ta niweluje wszelkie mikrouszkodzenia w obrębie silnika i doprowadza go do pierwotnego stanu. Co warte podkreślenia, działanie produktu najintensywniejsze jest w obszarach, które najbardziej potrzebują regeneracji.

Pamiętaj o wymianie oleju oraz o dodatku

Z punktu widzenia użytkowników istotne jest to, aby regeneracyjny dodatek do oleju stosować zawsze po wymianie olejów silnikowych. Powłoka, z którą związana jest ceramiczna ochrona silnika, tworzy się na dystansie około 1500 km. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby podczas pokonywania tej odległości nie wymieniać oleju. Obydwie czynności trzeba wykonać w odpowiedniej kolejności.

Jak zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta. Trzeba regularnie stosować preparat do regeneracji silnika, ponieważ produkt ten przynosi wiele innych korzystnych efektów. Dzięki niemu można zmniejszyć spalanie paliwa i ograniczyć zużycie oleju. Spadek zużycia paliwa jest szacowany na poziomie od 3 do 15%. Ponadto dostrzegalny jest pewien wzrost mocy silnika, a cały mechanizm pracuje znacznie bardziej stabilnie. Trzeba jednak podkreślić, że choć ceramiczny dodatek do oleju zmniejsza zużycie paliwa, nie należy mylić go z produktami z natury poprawiającymi jakość paliwa, takimi jak popularny uszlachetniacz do paliwa. Produkt, który jest tematem niniejszego artykułu, jest przeznaczony przede wszystkim do regeneracji silnika. Redukcja spalania paliwa jest jednym z jego pobocznych efektów. Produktów tych nie należy używać zamiennie.

Uniwersalny ceramiczny dodatek do oleju

Preparat do regeneracji silnika odznacza się sporą uniwersalnością i można wykorzystywać go w różnych pojazdach i maszynach. Choć najczęściej dodatek do oleju stosowany jest w silnikach samochodów osobowych, to specjalne wersje tego produktu dedykowane są również samochodom ciężarowym, motocyklom czy ciągnikom rolniczym. Można sięgnąć także po preparat do czyszczenia silnika, który świetnie sprawdza się w pojazdach eksploatowanych w sposób ekstremalny lub po preparat do silników sprzętów ogrodowych.

Doceń nas, udostępnij znajomym! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *