Czy sprzedaż samochodu do skupu aut jest opłacalna?

Skupy samochodów używanych to firmy, cieszące się coraz większym zaufaniem właścicieli aut, na których czas odcisnął już swoje piętno. To również doskonała szansa, by pozbyć się samochodu powypadkowego czy uszkodzonego, zalegającego w garażu i generującego jedynie dodatkowe koszty. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się, czy sprzedaż samochodu do skupu jest opłacalna. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie, sprawdzamy, jak wygląda współpraca z auto skupem i czy rzeczywiście przynosi ona obustronne korzyści.

Jaki samochód można sprzedać do skupu aut?

Skupy samochodów używanych na ogół zainteresowane są wszystkimi pojazdami, niezależnie od ich marki, modelu, liczby przejechanych kilometrów czy zewnętrznego wyglądu. W takich miejscach można sprzedać auta osobowe i dostawcze, a często również pojazdy zabytkowe czy poleasingowe. Sporą popularność auto skupy zawdzięczają jednak możliwości sprzedaży samochodów powypadkowych, rozbitych i uszkodzonych. To swoisty ratunek dla ich właścicieli, gdyż poszukiwanie kupca na niesprawne auta z reguły okazuje się nie tylko żmudne, ale często również i bezowocne.

Wiele osób zastanawia się także z pewnością, czy w skupach można sprzedać pojazdy bez ważnego ubezpieczenia OC. Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w artykule „Czy można do skupu oddać auto bez polisy OC?”, w którym jasno podkreślono, że taka sprzedaż jest możliwa, choć na kupującym spoczywa obowiązek opłacenia składki jeszcze tego samego dnia. Niemniej jednak dotychczasowy właściciel powinien liczyć się ze stosowną karą finansową, która zostanie nałożona na niego po zgłoszeniu nieprawidłowości w tym zakresie. Takie zaległości w obowiązkowym ubezpieczeniu mogą bowiem zostać wykryte w procesie wyrejestrowania samochodu.

Jakie dokumenty wymagają skupy aut?

Zanim pozbędziemy się wysłużonego auta, zdobywając gotówkę na wymarzony model, konieczne będzie dostarczenie do skupu aut stosownych dokumentów. Cennym źródłem informacji w tym zakresie będzie z pewnością artykuł „Jakie dokumenty przy sprzedaży samochodu do skupu aut?„, w którym jasno wyszczególniono wszystkie niezbędne dokumenty, stanowiące podstawę udanej transakcji. Przede wszystkim będzie to dowód rejestracyjny samochodu, karta pojazdu i polisa OC.

Sprzedaż samochodu firmowego będzie z kolei związana z obowiązkiem dostarczenia oryginalnej faktury, potwierdzającej wykup auta z leasingu oraz wszystkich innych dokumentów z firmy leasingowej. W dobrym tonie jest również przekazanie książeczki serwisowej czy faktur, poświadczających dokonane w aucie naprawy, choć nie są one obligatoryjne w procesie sprzedaży pojazdu.

Jak przebiega sprzedaż auta do skupu?

Skup samochodów używanych w auto skupach przebiega na ogół według podobnego schematu. Warto jednak wybrać firmy, cieszące się dużym zaufaniem klientów, by nie dać się zwieźć atrakcyjnymi ofertami, które nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jedną z często wybieranych firm jest auto-skup24.pl, czyli Bart Skup aut za gotówkę, ul. Świętopełka 84, 84-230 Rumia, Tel: 505 770 999. Firma oferuje m.in. darmowy dojazd po auto i jego bezpieczny transport własną lawetą oraz bezpłatną wycenę. To właśnie taka wycena stanowi podstawę do stworzenia indywidualnej oferty. Jej akceptacja przez sprzedającego rozpoczyna z kolei błyskawiczny proces sprzedaży, kończący się wypłatą gotówki do ręki klienta.

Czy warto sprzedać samochód do skupu aut?

Skupy samochodów wyróżnia przede wszystkim tempo sprzedaży, która z reguły kończy się jeszcze tego samego dnia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych względów potrzebują szybkiej gotówki. Z usług auto skupów warto jednak skorzystać zwłaszcza w przypadku zniszczonych lub częściowo uszkodzonych samochodów, gdzie koszty naprawy znacząco przewyższają rzeczywistą wartość auta. Należy podkreślić jednak, że sprzedając pojazd w takiej firmie, nie można liczyć na uzyskanie jego pełnej wartości rynkowej, co może zniechęcić niektórych do sfinalizowania transakcji.

Kim są klienci auto skupów?

Skupy aut rozwiązują problemy posiadaczy samochodów — samodzielne poszukiwanie kupca jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Z takich ofert korzystają jednak coraz częściej również właściciele aut, niemający czasu na żmudne wystawianie ogłoszeń i bezowocne spotkania z kolejnymi potencjalnymi klientami. Sytuacja ta idealnie obrazuje zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, które będzie sukcesywnie wzrastać, wraz z koniecznością poświęcania coraz większej ilości czasu na wypełnienie obowiązków rodzinnych i zawodowych.

Doceń nas, udostępnij znajomym! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *