Spodnie i kurtki motocyklowe – na co zwracać uwagę przy ich wyborze

Dobrze zaopatrzony sklep z odzieżą motocyklową to raj dla każdej osoby, która lubi wybierać wyposażenie do jazdy na jednośladzie. Duży wybór może jednak czasem przytłoczyć. W dzisiejszym teście dzielimy się wskazówkami, które sprawią, że kupno spodni i kurtek przebiegnie bez problemów.

Dobrze zaopatrzony sklep z akcesoriami motocyklowymi i z odzieżą motocyklową to raj dla każdej osoby, która lubi wybierać wyposażenie do jazdy na jednośladzie. Duży wybór może jednak czasem przytłoczyć. W dzisiejszym teście dzielimy się wskazówkami, które sprawią, że kupno spodni i kurtek przebiegnie bez problemów.

Odzież motocyklowa damska i męska – kilka słów o wykorzystanym materiale

Dostępne na rynku spodnie i kurtki motocyklowe damskie i męskie najczęściej obejmują dwa warianty: tekstylny oraz ze skóry naturalnej. Trudno jednoznacznie stwierdzić, która z tych opcji jest lepsza, bo w praktyce każdy z tych materiałów ma po prostu inne parametry. Rozwiązania skórzane zdecydowanie warto docenić ze względu na ich wytrzymałość. Nawet jeśli przydarzy się nam upadek, to takie spodnie raczej przetrwają incydent. Fani produktów tego typu doceniają też fakt, że jest to materiał, który pod wpływem użytkowania ulega rozbiciu, a więc dopasowuje się do ciała i zapewnia wysoki komfort. To wcale nie znaczy, że kurtki motocyklowe damskie i męskie lub inna odzież motocyklowa stworzona ze skóry, jest zawsze lepsza niż tekstylna.

W wariancie tekstylnym producenci często uwzględniają wypinane membrany, które możemy dopasować do aktualnych potrzeb oraz takie udogodnienia, jak np. otwierane wloty powietrza. Damska i męska odzież motocyklowa tekstylna ma więc bardzo szerokie zastosowanie, czego nie można zawsze powiedzieć o odzieży skórzanej.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów kurtek i spodni motocyklowych?

Materiał to tylko jeden z wielu parametrów produktu. Koniecznie zwróćmy uwagę również na takie detale jak zapięcia. W niektórych modelach spotkamy się z opcją regulacji, dzięki czemu dokładniej dopasujemy ubranie do swoich gabarytów. Jeśli chodzi natomiast o zamki, to pamiętajmy, że ten element jest najbardziej narażony na przepuszczanie wody. Niektórzy producenci stawiają na wodoodporną konstrukcję zamka. Jeśli zależy nam na komfortowej jeździe również w deszczowe dni, zwróćmy na to uwagę. Do specjalnych zadań przeznaczona jest odzież przeciwdeszczowa, która:

  • sprawdzi się nawet podczas bardzo intensywnych opadów;
  • jest lekka i dostatecznie przewiewna.

Odzież motocyklowa męska i damska bywa zaopatrzona również w system odblasków oraz specjalne protektory, zlokalizowane w miejscach, które są najbardziej narażone na uszkodzenia (spotkamy się m.in. z protektorami bioder, pleców, kręgosłupa itp.). Zarówno w kurtkach, jak i w spodniach, liczy się komfortowy krój. Wcześniej wspomniane systemu regulacji to nie wszystko. Warto, żeby w obszarach, które są narażone na naprężenia, wykorzystano dostatecznie elastyczny materiał.

Kupno oddzielnych elementów – kurtki i spodni – zamiast kombinezonu, to coś, co preferuje sporo osób. Rozwiązanie daje szansę konstruowania różnorodnych kompletów. W takich elementach odzieży motocyklowej nierzadko wszywa się zamki, które pozwalają spiąć kurtkę ze spodniami. Żeby nie żałować zakupów, warto wybierać z produktów znanych, sprawdzonych marek (takie warianty oferuje m.in. sklep MotoFreak).

Doceń nas, udostępnij znajomym! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *